Jazzboy Records Logo

SONBIRD – „WADA”

Jazzboy Records przedstawia teledysk do utworu „Wada”, który zamyka debiutancki album „Głodny” zespołu Sonbird.

„Wada” jest piosenką, która oprócz tego, że zamyka album „Głodny”, jest także zamknięciem etapu premiery debiutanckiej płyty Sonbird, która spotkała się z bardzo dobrym odbiorem ze strony recenzentów, dziennikarzy oraz fanów zespołu. Utwór „Wada” swoją nietypową końcówką przeszywa i wywołuje niepokój. „Mimo że piosenka nie jest singlem, który trafi do radia, bardzo chcieliśmy, żeby stworzyć do niej obraz, który będzie poruszał” – komentuje Dawid Mędrzak.

„Piosenka jest niejednoznaczna, bardziej kreuje atmosferę niż opowiada jakąś historię. I taki jest też teledysk, zbudowany na określonym nastroju – mrocznym i niepokojącym. To, o czym mówi tekst piosenki, w klipie przejawia się poprzez senne wizje, będące metaforą stanu emocjonalnego i psychicznego bohaterki, znajdującej się po „ciemnej stronie”.” – tak o obrazie do „Wady” opowiada reżyser i jeden ze scenarzystów, Przemysław Filipowicz.

„Sama piosenka jest swoistą bombą emocjonalną, a w połączeniu z teledyskiem, wywołuje jeszcze większe emocje, które nawet mnie jest ciężko opisać. Ten obraz jest śmiałym rozwinięciem tego, co miałem w głowie, kiedy pisałem tekst do „Wady”.” – dodaje Dawid.


Premiera debiutanckiego albumu Sonbird „Głodny” odbyła się 22 lutego 2019 roku nakładem Jazzboy Records. Jest to muzyczny zapis dotychczasowej drogi zespołu, która mimo tego, że jest krótka, jest także pełna sukcesów. Cała tajemnica polega na zgrabnych, indierockowych piosenkach, wykonanych z rzadko spotykanym zaangażowaniem. Autorem okładki jest Macio Moretti (współtwórca Mitch & Mitch, autor okładek m.in. Korteza, HEY, BOKKI, Pustek). Okładka została doceniona jeszcze przed oficjalną premierą płyty. Projekt znalazł się wśród najlepszych okładek w Konkursie 30/30.

Płyta „Głodny” dostępna jest w Sklepie Internetowym Jazzboy oraz we wszystkich serwisach cyfrowych