Jazzboy Records Logo

Kortez – Intro / Chodź na chwilę – 12 min. FILM

Jazzboy Records prezentuje 12-minutowy film, który jest wspomnieniem minionej i w całości wyprzedanej trasy KORTEZ PRZEDPREMIEROWO 2019 / 2020.

„Intro” oraz „Chodź na chwilę” to przedpremierowe nagrania, które otwierały jesienno-zimowe koncerty. Film zapowiada również drugi koncertowy album Korteza zatytułowany „Sold Out 2019 / 2020”.

„Nie planowaliśmy wydania płyty koncertowej ani realizowania filmu” – mówi Kortez o nadchodzącej premierze. „Braliśmy pod uwagę nagranie kilku nowych piosenek, które zostały na tej trasie przedpremierowo zagrane i dlatego nagrywaliśmy koncerty. Ale po drodze okazało się, że powstały nowe aranże niektórych starych numerów, a parę zapomnianych i mniej eksploatowanych piosenek dostało drugie życie dzięki temu, że wzięliśmy je na warsztat w nowym, 6-osobowym składzie. Postanowiliśmy to wydać.”

Koncertowej płycie towarzyszyć będą obrazki z trasy, które również powstały spontanicznie. „Na paru koncertach kilku znajomych rejestrowało w zasadzie to, co im się podobało bez szczególnego celu – tak zebraliśmy dużo materiału, którym też chcieliśmy się podzielić. A, że zastała nas wszystkich na świecie wyjątkowa sytuacja, pomyśleliśmy, że taki zestaw wspomnień dobrze nam zrobi” – dodaje.

Koncertowy album Korteza ukaże się w czerwcu. W sprzedaży dostępny będzie w Oficjalnym Sklepie Internetowym Jazzboy: www.sklepjazzboy.pl.