Jazzboy Records Logo

Daria ze Śląska z dwoma Fryderykami

22 marca w Gliwicach odbyła się gala wręczenia najważniejszych nagród polskiego przemysłu muzycznego – Fryderyków. Daria ze Śląska otrzymała statuetki w obu nominowanych kategoriach – Fonograficzny Debiut Roku i Album Roku Indie Pop. 

„To były moje pierwsze nominacje i pierwsze nagrody. Bardzo ważny moment i ogromny stres. Wiadomo, że nie robimy tego dla nagród i udajemy, że to nie jest ważne ale jest mega miło kiedy je dostajemy. Bo to oznacza, że krew, pot i łzy jakie towarzyszą pracy nad płytą zostają docenione. Bardzo za to dziękuję.” – mówi Daria.

Daria ze Śląska zadebiutowała wiosną 2023 roku albumem “Tu była” wydanym nakładem wytwórni Jazzboy Records. Uwagę przykuły jej mocne, bezpośrednie teksty połączone z brzmieniową różnorodnością. Jej kolejne wydawnictwo zaplanowane jest już na wiosnę tego roku. Znajdzie się na nim m.in. nagrany wspólnie z Kortezem numer “Pamięć do złych słów”, oraz najnowszy utwór “Taras”. Najnowszy singiel “Mainstream” z nadchodzącej płyty będzie miał swoją premierą 5 kwietnia.

Najbliższe koncerty Darii ze Śląska:
12 kwietnia – Poznań – Aula Artis
13 kwietnia – Wolbrom – Dom Kultury
14 kwietnia – Nowy Sącz – MOK
25 kwietnia – Szczecin – DK Krzemień
26 kwietnia – Kołobrzeg – RCK
27 kwietnia – Krajenka – KOK
3 maja – Wrocław – 3-Majówka
10 maja – Przybysławice – Dwór na Wichrowym Wzgórzu
11 maja – Łódź
26 maja – Warszawa – Niebo

fot. Krzysztof Bieńko