Jazzboy Records Logo

Daria ze Śląska nominowana do muzycznego odkrycia Empiku 2022

Daria ze Śląska została nominowana do Odkryć Empiku 2022 w kategorii Muzyka za „Falstart albo faul” i „Dziewczyna z tatuażem”.

„Darię Ryczek-Zając zapamiętałem z twórczości zespołu The Party Is Over. Teraz wraca jako Daria ze Śląska. Dwa ujawnione utwory „Dziewczyna z tatuażem” i „Falstart albo Faul” z nadchodzącej płyty hipnotyzują brzmieniem, intrygują tekstem, całości dopełniają sugestywne teledyski. Obrazek do „Falstart albo faul”, w którym widać „sportowe emocje” sugeruje, że wątki biograficzne są w jej twórczości obecne i ważne. Daria jest autentyczna” – Dominik Sadowski

Decyzję podjęło Jury, w którym zasiadają laureaci nagrody z poprzednich lat, cenione osobowości ze świata kultury, dziennikarskie autorytety oraz eksperci Empiku: Szczyl, Daria Zawiałow, Anna Gacek, Anna Maria Żurek i Dominik Sadowski. 

Nominowanych do Muzycznych, Literackich, a także i Filmowych Odkryć Empiku łączy duża wrażliwość na otaczający świat i odwaga w wytyczaniu nowych artystycznych szlaków. To wyróżnienie promuje utalentowanych twórców i poszerza grono ich dotychczasowych odbiorców.     

Laureatów Odkryć Empiku 2022 poznamy podczas gali finałowej Bestsellerów Empiku 7 lutego 2023 roku.