Jazzboy Records Logo

DARIA ZE ŚLĄSKA – DUCH [TELEDYSK]

„Duch” to utwór promujący Pierwszą Trasę Darii ze Śląska. Towarzyszy mu video koncertowe zarejestrowane w Siemianowicach Śląskich i Warszawie gdzie Daria miała okazję zaprezentować się przed publicznością Kaśki Sochackiej jako jej gość.

„Zazwyczaj droga do docelowego brzmienia koncertowego jest w przypadku debiutanta dłuższa. Tym razem Józek od samego początku na to postawił i z chłopakami wykonali kawał naprawdę dobrej roboty. Pierwszy raz w historii Jazzboya mamy debiutanta, który od razu koncertuje w wyjściowej formule” – mówi Agata Trafalska.

Daria zagrała latem na większości ważnych festiwali, a także jako gość Kaśki Sochackiej, teraz wyrusza w swoją pierwszą trasę koncertową, która zacznie się 29.09 w Ostrowie Wielkopolskim i skończy 16.12 w warszawskiej „Stodole”.

„Duch” to jednocześnie pierwszy utwór zwiastujacy zbliżające się wydawnictwo, które uzupełni jej debiutancki album „Tu była”. Zwyczaj publikowania suplementów do albumu ma w Jazzboyu długą tradycję – Minialbum towarzyszył zarówno płytom Korteza jak i Kaśki Sochackiej – to z nich pochodzą utwory „Hej wy” czy „Niebo było różowe”.

Minialbum Darii ukaże się wiosną 2024 nakładem wytwórni Jazzboy Records.

Posłuchaj utworu „Duch” w cyfrze: https://e-muzyka.ffm.to/dariazeslaskaduch